ZİRKONYUM

Zirkonyum diş kaplama, zirkonyum dioksit altyapısına sahip porselen diş kaplaması yöntemidir. Metal içermezler. Zirkonyum, özel fırınlarda oksijenle birleştirilerek zirkonya seramiğine dönüştürülür ve diş kaplama malzemesi olarak kullanılır. Avantajları bakımından son yıllarda çok tercih edilen bir yöntemdir.

Monolotik Protez

Monolitik zirkonyumla diş kaplama, zirkonyum üzerinde porselen kullanımı sağlanmadan yapılan kaplama çeşididir. Bu yöntemde zirkonyum tasarımı yapılması ve zirkonyumun renklendirilmesi işlemleri ile porselen kullanımı olmadan, doğal görünümlü kaplama işlemi sağlanır.

ALL ON FOUR PROTEZ

All-on-Four ve All-in-Four olarak da bilinen All-on-4 terimi, ‘tüm’ dişlerin ‘dört’ diş implantı, dişsiz hastanın tamamen rehabilitasyonu için bir protez prosedürü veya Kötü şekilde kırılmış dişleri, çürümüş dişleri veya diş eti hastalığından dolayı dişleri tehlikede olan hastalar için.

İmplant Üstü Diş Protezi

İmplantüstü çalışmalarda hekimden gelen analoglar ölçü içerisine dikkatli bir şekilde yerleştirildikten sonra gingivaformer uygulanır. Zeiser sistemde model oluşturulur.Abutment ayarlamaları yapıldıktan sonra üst yapı çalışması için model scanner ile taratılır. 3D yazılım ile modelasyonu yapıldıktan sonra lazer sinterizasyonda metal altyapısı üretilir. Sonrasında model üzerinde teknisyen tarafından kontrolleri yapıldıktan sonra oksidasyon ve kumlama işlemleri yapılır. Yapılacak olan dişin rengine göre opak uygulaması yapılır. Daha sonra GC firmasının üretmiş olduğu porselen tozları ile teknisyen tarafından estetik uygulaması cutback sistemi ile yapılır. Sonrasında diş protezi başarıyla tamamlanır.

Zirkon Ti Base Custom Abutment

Zirkon Custom Abutment